Domein&Hosting
................

Domein&Hosting

Domain Tescil
       İnternette yer almak bir alan adı tesciliyle başlar. Com, net, org gibi uzantılarla alan adlarınızı tescil ediyor, bunlar için sunucularımızda hosting açıyor, istediğiniz sayıda adınıza e-mail açıyor, bunların kurulumlarını gerçekleştiriyoruz. 
       Com, net, org gibi uluslararası uzantılar belgesiz tescil edilebildiği halde com.tr, net.tr, .org.tr, k12.tr, edu.tr gibi yerel uzantılar bazı belgeler karşılığı Ortadoğu Teknik Üniversitesi tarafından verilmektedir. 
       Ticari bir şirkete sahipseniz bunun icin en uygun uzantı öncelikle .com yada .com.tr dir. Alan adları bunlarla da sınırlı olmayıp info, biz, cc gibi onlarca uzantıda alan adı almak mümkündür. 
       Firmanız için com.tr alan adı alacaksanız firmanızın Ticaret Sicil Gazetesi belge olarak yeterlidir. ODTÜ tarafından verilen diğer uzantılar için gerekli belgelere buradan bakablirsiniz. Uluslararası alan adları anında tescil edilmekte, Odtü tarafından verilen alan adları gerekli belgeler elimize ulaşır ulaşdıktan sonra 1-2 gün içinde tescil edilmektedir.
 
Hosting (Barındırma) 
       Kurumsal firmaların ihtiyaçlarını biliyoruz. Yazışmaların, tekliflerin, siparişlerin artık internet üzerinden gerçekleştiği günümüzde kesintisiz ve hızlı bir internet hizmeti bir zorunluluktur. Hızlı, sınırsız band genişliği,  %99,9 kesintisiz iletişim, kontrol paneli, ister linux, ister windows sunucular...
• Microsoft Windows Server
• Red Hat Enterprise Server

MySQL,  database desteği
Merak Mail Server, Web tabanlı e-mail desteği
Entrenix Türkçe  Kontrol Paneli
Her sunucuda sınırlı sayıda hosting
Anlık limitsiz band genişliği